Міжхребцева грижа
Міжхребцева грижа

Міжхребцева грижа не є самостійним захворюванням. Це одне з ускладнень остеохондрозу. Якщо людина не використовує м’язи спини для підтягування, м’язи грудей для віджимань, то м’язи створені для подібних вправ – атрофуються, слабшають і старіють. Атрофовані м’язи вже не в змозі забезпечити нормальне харчування тканин хребців і міжхребцевих дисків, хронічна недостатність кровопостачання призводить до порушення обмінних процесів і поступового руйнування диска.

М’язи спини поділяються на поверхневі і глибокі. Перші з них найбільш важливі при русі, другі в основному визначають руху хребетного стовпа. Робота з поверхневими м’язами найбільш проста і доступна. Як правило, саме ці м’язи використовуються при занятті фітнесом. Завдання фізичної реабілітації – через роботу поверхневих м’язів впливати на глибокі м’язи і змусити їх функціонувати одночасно з поверхневими. Тільки в такому випадку можливо відновити харчування міжхребцевого диска, зняти спазм окремих м’язових пучків в м’язі випрямляє хребет, в її відділах (шийному, грудному, поперековому), що викликає найгостріші болю в спині. Але щоб досягти опрацювання глибоких м’язів, потрібен час і зусилля самого займається. Відновити харчування дисків за одне або три заняття неможливо в принципі, тому що це йде врозріз з фізіологією сполучної тканини. Саме тому різні методики, що обіцяють за один сеанс відновлення ураження хребта – неспроможні і навіть шкідливі. Тільки праця і поступовість фізичних впливів, визначають успіх функціонального відновлення.

Фізична реабілітація має на увазі поетапне включення уражених м’язів і зв’язок в процесі руху і навантажень, щоб в кінці курсу реабілітації людина могла керувати своїм тілом, міг повернутися до трудової діяльності без всяких обмежень. Але для цього його потрібно навчити виконувати різні рухи, які поєднуються з напругою за принципом «правильний рух лікує, а неправильне калічить», навчити правилам дихання при навантаженні, навчити спеціальної гімнастики. Це і є фізична реабілітація.

Фахівці з фізичної реабілітації «Yes Fitness Premium» підбирають вправи за принципом поступового нарощування навантажень, строго індивідуально, з урахуванням особливостей і загального стану клієнта. Заняття проводяться на реабілітаційному обладнанні GYM80 Medical (Німеччина), в ході якого вправи виконуються безболісно і безпечно.