Відновлення після травм
Відновлення після травм

Методика відновлення при травматологічних ушкодженнях, що розрізняються по локалізації, виду, тяжкості, загальному стану потерпілого та ін., Має деякі особливості в зв’язку зі специфікою порушень, симптоматикою і течією кожного з них.

Слід враховувати, що верхня кінцівка є динамічним органом, в той час як нижня кінцівка – переважно статичним (опорним). Основна функція верхньої кінцівки полягає в тому, щоб забезпечити зв’язок між організмом і навколишнім середовищем, тоді як нижня кінцівку виконує, перш за все, несучу функцію і вже потім – рухову. Ці функціональні особливості призводять до принципових відмінностей в травматологічному і відновному підходах до переломів верхньої та нижньої кінцівок. У загальному комплексі відновлювальних заходів фізична реабілітація займає важливе місце. Реабілітаційні програми з кожним роком знаходять все більш широке застосування не тільки при травмах і ортопедичних захворюваннях, але так само і в ранньому післяопераційному періоді, при ускладненнях і наслідки травм.

У нашому залі фізичної реабілітації сертифіковані фахівці розроблять для Вас програми реабілітації з метою оздоровлення, зміцнення та загального розвитку організму. Спеціальні фізичні вправи виконуються з використанням реабілітаційних тренажерів GYM80 Medical (Німеччина), що безпосередньо впливають на область поразки.

Після яких травм відновлюють в нашому реабілітаційному залі?

  • перелом кісток тазу (профілактика післяопераційних ускладнень, відновлення функцій нижніх кінцівок із зменшенням скоротливої функції м’язів, профілактика атрофії м’язів сідниць, корекція порушень координації).
  • після переломів стегнової кістки, плечової кістки, кісток передпліччя і гомілки (відновлення обмінних процесів, м’язової сили, ліквідація обмежень руху, відновлення рухливості в суглобах, відновлення після оперативного лікування переломів тіл хребців).
  • після компресійних переломів хребта: відновлення кровопостачання околопозвоночних тканин, профілактика посттравматичних викривлень, відновлення після оперативного лікування переломів тіл хребців.
  • після внутрішньосуглобових переломів (результат – активізація кровообігу в післяопераційному періоді, профілактика спазматических скорочень м’язів (контрактур), збільшення рухливості суглобів).
  • після черепно-мозкових травм (результат – поліпшення кровопостачання мозку, вирівнювання м’язового тонусу, тренування координації, стабілізація артеріального тиску).

Через якийсь час після травми можна звертатися в наш клуб?

Немає нічого більш ефективного для повного відновлення функцій і харчування пошкодженого органу або кінцівки, як рання реабілітація.

Тривале перебування після травм в гіпсових пов’язках або вимушене статичне положення вже саме по собі завдає шкоди виключеним з роботи м’язів, зв’язкам, суглобам. Тому, реабілітацію потрібно починати якомога раніше – як тільки стають можливими перші рухи (після зняття гіпсової іммобілізації або інших видів фіксації).

У фітнес – клубі «YES» в залі фізичної реабілітації, за допомогою реабілітаційних тренажерів, проводиться активне раннє відновлення за індивідуальною програмою. Такий принцип багаторазово прискорює процес і скорочує шлях до руху без милиць. Висока кваліфікація інструкторів, методистів, лікаря – дозволяє проводити реабілітаційні сеанси навіть з тими, хто не в змозі пересуватися без сторонньої допомоги. Також ми проводимо пізню реабілітацію в ускладненому посттравматичному періоді. Звичайно, час функціонального відновлення у таких клієнтів збільшується, але ж ми зацікавлені не у встановленні спортивних рекордів, а в поверненні до активного життя без болю і обмежень, відновлення повноцінної працездатності. Тільки такий підхід можна вважати справжнім одужанням.